Wycieczki Eduscience

Pierwsze koty za płoty – za mną już dwie wycieczki Eduscience do Obserwatorium PAN w Ojcowie, w ramach których prowadzę krótkie warsztaty poświęcone Arktyce. Co wzbudza największe zainteresowanie? Nietrudno się domyślić – niedźwiedzie polarne.

Wspomniane warsztaty to m.in. prezentacja efektów mojej pracy na Spitsbergenie, ale też i okazja do spotkań z uczniami, którzy brali udział w moich transmisjach ze stacji polarnej. I faktycznie, ci, co kojarzą temat, wiedzą całkiem sporo o Polskiej Stacji Polarnej, nie mówiąc już, że potrafią wskazać, do jakiego państwa należy Spitsbergen. I to uczniowie 5 klasy podstawówki (w tym roku Ojców w ramach wycieczek Eduscience odwiedzają tylko uczniowie szkół podstawowych).

Na ostatnich warsztatach zrobiliśmy małą burzę mózgów i zastanawialiśmy się jaką jedną rzecz wziąć ze sobą na roczny pobyt na Spitsbergenie, taką najważniejszą. Oprócz ciepłych ubrań, jedzenia i lekarstw, był też tablet i PSP oraz… broń! Mało tego, uczniowie doskonale wiedzieli dlaczego należy ją mieć przy sobie.

Zorza polarna i niedźwiedzie to tematy, które wywołują najwięcej pytań i emocji. Podczas następnej wycieczki planujemy nagrać film ze zwiedzania Jaskini Nietoperzowej k. Ojcowa 😉

Oprócz moich warsztatów, Michał, kolega z Instytutu Geologii, opowiada uczniom o skałach i wulkanach (sporo emocji wzbudza tzw. bomba wulkaniczna, którą każdy chce wziąć do ręki). Oprócz tego uczniowie zwiedzają budynek Obserwatorium. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Poniżej zdjęcia autorstwa Kasi Przygodzkiej z warsztatów:

Warsztaty o Arktyce

Warsztaty o Arktyce

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.