Wycieczka na Fugleberget

Chociaż na brak obowiązków nie możemy narzekać, a zwłaszcza teraz, kiedy nasza wyprawa przejmuje Stację od poprzedników, w ogólnym chaosie i zamieszaniu udało nam się wygospodarować trochę czasu na małą wycieczkę krajoznawczą. Oczywiście, nie ukrywam, pomógł nam dzień polarny, gdyż wróciliśmy o 1:30 w nocy.

Naszym celem był szczyt Fugleberget  (569 m n.p.m.), który znajduje się w masywie górującym nad Stacją, potoczne nazywany „Fuglem”. Wg informacji podanych na stronie Stacji, nazwa wzięła się od kolonii ptaków znajdującej się na zboczu góry. Trasa zajęła nam niecałe 5 godzin, a że pogoda była słoneczna i widoczność bardzo dobra, nasz wysiłek został nagrodzony pięknymi widokami.

Poniżej mapka:


Oraz zdjęcia:

Kiedy dotarliśmy na przełęcz pod szczytem, po drugiej stronie wzniesienia otworzył się widok na lodowiec ze śladami skutera na śniegu:

A już z samego szczytu podziwialiśmy lodowiec Hansa – od Stacji dzieli go ok. 2 km, czasem słychać huk spadającego lodu do fiordu, kiedy się cieli:

Daga pod Fugleberget

Daga pod Fugleberget

Z niecierpliwością czekamy na dzień wolny od pracy i oczywiście dobrą pogodę, bo wkoło miejsc wartych zobaczenia nie brakuje 🙂

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.