Widok z okna

Jednym z ulubionych pytań uczniów podczas lekcji online ze Spitsbergenu było właśnie to o widok z okna. Dzięki szybkiemu łączu oraz kamerkom rejestrującym krajobraz sprzed stacji łatwo było spełnić tę prośbę.

Na Arctowskim mimo podobnych pytań podczas transmisji, nasze łącze już nie pozwalało na takie fanaberie; musiała wystarczyć nasza ustna relacja wraz z pokazem zdjęć.

Ale nic straconego! Nasze codzienne widoki z pewnością będą miłą odskocznia dla tych z Was, którzy nie lubią lipcowych upałów:

Z pokoju Dagi

Z pokoju Dagi

Z pokoju Piotrka

Z pokoju Piotrka

Widok z korytarza

Widok z korytarza

Widok z okna ambulatorium

Widok z okna ambulatorium

Zaraz jak tylko dotarliśmy do Stacji na początku listopada, rozpoczęła się walka o pokoje, bo każdy chciał mieć widok na zatokę i słyszeć w nocy szum morza (potem niektórzy trochę żałowali, kiedy pod oknami zaczęły im chrumkać i bekać słonie morskie, a pokój vis a vis toalety mimo że z widokiem wcale nie był taką dobrą miejscówką).

Problemów nie mieli Piotrek i Sylwek, bo zwyczajowo pokoje zajmowane przez informatyka i ratownika mają okna na tę bardziej pożądana stronę – informatyk odpowiada również za łączność radiową i w jego pokoju znajduje się druga, obok tej w mesie, radiostacja UKF, a ratownik ma pokój tuż przy ambulatorium. Tak więc ja już walczyć nie musiałam, bo jeden pokój z widokiem w zupełności nam wystarczy i na co dzień podziwiam kawałek mszarnika (teraz ukrytego pod śniegiem) z halą agregatów i zbiornikami paliwa.

Z takim podziałem razem z Piotrkiem i Sylwkiem zajmujemy jedno skrzydło Samolotu, a pozostała piątka zimowników zamieszkuje drugą stronę korytarza.

I jeszcze na koniec kilka zdjęć Stacji wykonanych w różnych porach roku:

Latem i z halo słonecznym

Latem i z halo słonecznym

Stacja pod koniec zimy

Stacja pod koniec zimy

Samolot zimą

Samolot zimą

Widok z Zatoki Admiralicji

Widok z Zatoki Admiralicji

Samolot latem, w tle masyw Urbankowej Turni

Samolot latem, w tle masyw Urbankowej Turni

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.