Szkolenie dotyczące projektu Eduscience

Przed dwa ostatnie dni miałam okazję być na szkoleniu związanym z projektem Eduscience, w którym również bierze udział Polska Akademia Nauk. Jego celem jest przybliżenie uczniom podstawówek, gimnazjów, liceów i techników wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.

Pełna nazwa projektu, który został rozpisany na lata 2011-2014, brzmi „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience”. Sama idea Eduscience, w którym również będę uczestniczyć w czasie mojej pracy w polskiej stacji polarnej, jest naprawdę warta uwagi i życzyć wypada, aby takich projektów było jak najwięcej.

Ideą projektu jest przekazywanie wiedzy w sposób multimedialny, a więc zamiast nudnego wykładu nauczyciela (wszyscy kiedyś tam chodzili do szkoły, więc niech przyznają ilu nauczycieli ich zainteresowało swoim przedmiotem), uczniowie będą mieli do dyspozycji prezentacje, grafiki, nagrania video, a także dostęp do platformy, na której te materiały będą dostępne. Oczywiście, założeniem jest, że materiały te będą tworzone przez nauczycieli i udostępniane wszystkim zarejestrowanym w serwisie.

Placówka na Spitsbergenie również będzie brała udział w przygotowaniu takich zasobów, więc mam nadzieję, że uda się nam naprawdę coś fajnego opracować, coś, co zachęci do dalszej, samodzielnej nauki. Już dostałam, co prawda, zamówienie na filmiki z niedźwiedziami polarnymi, ale nie wiem czy do tego czasu, kiedy platforma zacznie oficjalnie działać (wrzesień 2012), uda mi się je namówić na jakąkolwiek współpracę. Ale będę próbować:P

Zachęcam do poczytania o samym projekcie: http://www.eduscience.pl/index.html.

No i oczywiście logo Eduscience jest „misiowe”, co mnie osobiście kojarzy się z jednym (co prawda nie tylko stacji polarna bierze udział w tym projekcie, ale już za późno, skojarzenie przypisane).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.