Spitsbergen dawniej i dziś

Spitsbergen dawniej i dziś

Polska Stacja Polarna Hornsund imienia Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Jest co świętować! Z tej okazji zapraszamy Was na slajdowisko do Nowej Huty, podczas którego opowiemy jak to było kiedyś i dziś.

Nasze polarne historie ze Spitsbergenu i Wyspy Króla Jerzego część w Was miała okazję już śledzić – czy to na blogu, czy podczas przeróżnych spotkań. Natomiast to spotkanie będzie szczególne z powodu osoby Pana Tomasza Dobrowolskiego, który jest krewnym profesora Stanisława Siedleckiego.

Spitsbergen dawniej i dziś

O sobie pisze: „choć nigdy nie dotarł na Spitsbergen, jednak, jako krewny profesora Stanisława Siedleckiego, wzrastał w atmosferze 'gorączki polarnej’, która pozostała na całe życie. Będąc pomocnikiem Siedleckich-geologów przez dwa letnie sezony na półwyspie Varanger w północnej Norwegii, zakosztował w praktyce niepowtarzalnego, subpolarnego życia. Jest w posiadaniu wielu, jakże obecnie cennych, pamiątek”.

Nie zabraknie archiwalnych zdjęć z początków funkcjonowania polskiej stacji na Spitsbergenie, a także historii i anegdot związanych z tym miejscem.

Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i Pana Tomasza do C-2 Południe Cafe na osiedlu Górali 5 w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 19:00 (wstęp wolny).

Zachęcam też do dołączenia i udostępniania wydarzenia na Facebooku.

Pin It

7 komentarzy do “Spitsbergen dawniej i dziś

  1. Dziękuję za spotkanie, połączenie początków powstawania stacji ze stanem obecnym. Dobrze byłoby dokumentować takie spotkania i umieszczać np. na YT, unikalna treść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.