Polska Stacja Polarna Hornsund imienia Stanisława Siedleckiego na Spitsbergenie obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Jest co świętować! Z tej okazji zapraszamy Was na slajdowisko do Nowej Huty, podczas którego opowiemy jak to było kiedyś i dziś.
Nasze polarne historie ze Spitsbergenu i Wyspy Króla Jerzego część w Was miała okazję już śledzić – czy to na blogu, czy podczas przeróżnych spotkań. Natomiast to spotkanie będzie szczególne z powodu osoby Pana Tomasza Dobrowolskiego, który jest krewnym profesora Stanisława Siedleckiego.
O sobie pisze: „choć nigdy nie dotarł na Spitsbergen, jednak, jako krewny profesora Stanisława Siedleckiego, wzrastał w atmosferze 'gorączki polarnej’, która pozostała na całe życie. Będąc pomocnikiem Siedleckich-geologów przez dwa letnie sezony na półwyspie Varanger w północnej Norwegii, zakosztował w praktyce niepowtarzalnego, subpolarnego życia. Jest w posiadaniu wielu, jakże obecnie cennych, pamiątek”.
Nie zabraknie archiwalnych zdjęć z początków funkcjonowania polskiej stacji na Spitsbergenie, a także historii i anegdot związanych z tym miejscem.
Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i Pana Tomasza do C-2 Południe Cafe na osiedlu Górali 5 w Krakowie.
Spotkanie odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 19:00 (wstęp wolny).
Zachęcam też do dołączenia i udostępniania wydarzenia na Facebooku.
Super! do której planujecie spotkanie?
Ostatnio w tym samym miejscu skończyliśmy k. 21:30 (żeby gospodarzy nie zmuszać do pozostawania w pracy po godzinach), ale zawsze można zmienić lokal 🙂
Dobre podejście 😉
Dziękuję za spotkanie, połączenie początków powstawania stacji ze stanem obecnym. Dobrze byłoby dokumentować takie spotkania i umieszczać np. na YT, unikalna treść.
Dzięki za przybycie! Bardzo się cieszę, że się podobało. Faktycznie, warto na przyszłość pomyśleć o nagrywaniu tego typu spotkań.
W uprosczonej wersji nie potrzeba nawet kamery, wystarczy screancast i nagranie z mikrofonu osoby mowiacej. Idealnie bylby montaz nagrania z kamery i screancastu z laptopa z prezentacja. Analogowe przeźrocza warto zdigitalizowac.
Świetny pomysł! 🙂