W sterówce

„Słoń morski”

„Słoń morski” to stary kuter rybacki, który znajduje się na „Jedynce”. Obecnie nie jest wykorzystywany ze względu na stan techniczny, ale ma za sobą wiele lat chwały.

Kuter znajduje się na slipie tuż obok zbiorników z paliwem na „Jedynce„. Służył dzielnie podczas badań morskich prowadzonych w Zatoce oraz były jednym z ważniejszych środków transportu – to nim w asyście zodiaków pływało się na Lions Rump. Teraz godnie pokrywa się rdzą i starzeje na naszym wybrzeżu.

Na tle zbiorników z paliwem

Na tle zbiorników z paliwem

Lampa słoniowa

Lampa słoniowa

W sterówce

W sterówce

Od dziobu

Od dziobu

W całej okazałości

W całej okazałości

Na pokładzie

Na pokładzie

„Słoń morski” to świetne miejsce na wszelkiego rodzaju posiadówy z widokiem na Zatokę. A jak dodatkowo wieje i pada deszcz lub śnieg, to jeszcze większa atrakcja, bo konstrukcja się chwieje i ma się wrażenie, że „Słoń” znów jest na pełnym morzu. Pewnie wtedy z sentymentem przypomina sobie, kiedy był na chodzie… (na blogu innego „arctowianina” możecie zobaczyć kuter w czasach świetności).

Pin It

3 komentarze do “„Słoń morski”

    • Ciężko powiedzieć… W tym roku zarówno w celach transportowych, jak i naukowych korzystaliśmy z 3 łodzi motorowodnych i w zupełności wystarczały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.