Ragna

Ragna – znów dwa psy w Stacji :)

We wtorek przyleciał śmigłowiec z Longyearbyen z nowym mieszkańcem Hornsundu. Jest to 2-letnia suczka Ragna, którą podarowała nam właścicielka svalbardzkiego Villmarkssenter.

Ragna urodziła się 23 kwietnia 2011 roku w jedynej na Svalbardzie hodowli psów, w Longyearbyen. Rodzina właścicieli uwielbia czytać historie o Arktyce i Antarktyce, stąd wszystkie psy nazywane są imionami polarników, odkrywców, naukowców i traperów. Imię Ragna po norwesku oznacza „silna”. Została tak nazwana na cześć dziewczynki, która w 1897 roku, w wieku 3 lat przypłynęła z rodzicami na Svalbard.

Prawidłowa wymowa to „rahng nah”, jednak po spolszczeniu zaczęliśmy wołać na nią „rahna”. Była też próbą z bardziej swojsko brzmiącą Jagną, ale bez odzewu ze strony psa 🙂 Mamy nadzieję, że szybko zadomowi się, bo jak do tej pory pozwala się głaskać tylko Dagmarze i Marcie, a wobec mężczyzn jest bardzo nieufna.

Dziękujemy Silje, jej mamie Berit i wszystkim, którzy zajmowali się Ragną, a przyczynili się do tego, że została wypełniona pustka po Loli.

Pierwszy dzień Ragny w Stacji

Pierwszy dzień Ragny w Stacji

Ragna

Ragna

Ragna

Ragna

Ragna

Ragna

Pin It

2 komentarze do “Ragna – znów dwa psy w Stacji :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.