Poznajcie nas!

Ten wpis jest ze specjalna dedykacją dla naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Nasi bliscy jakoś nie byli zdziwieni kiedy ogłosiliśmy, że wyjeżdżamy po raz kolejny na zimowanie, ale rozumiemy niepokój innych, kiedy usłyszeli, że ich córki, mężowie, synowie etc. postanowili wyjechać na takie odludzie. Bo w końcu kto normalny chciałby tam jechać?

Ten wpis zatem, jak już się pewnie domyślacie, ma Was uspokoić, że nie jest aż tak źle. Żona (serdeczne pozdrowienia!) naszego kolegi osobiście przyjechała do Gdyni, żeby nas wszystkich zobaczyć i nie wyglądała na przerażoną, więc raczej nie ma powodu do obaw.

Tak więc prezentuje się nasza grupa zimująca 40. Polskiej Wyprawy Antarktycznej (aż 8 osób! W poprzedniej grupie zimującej było 6 osób i to w dodatku sami mężczyźni):

Piękni i względnie młodzi

Od lewej (zdjęcie zostało zrobione przed głównym wejściem do Stacji) skuter pcha Leszek, nasz energetyk, który dba o serce Stacji, czyli 2 agregaty prądotwórcze, dzięki którym cała placówka może normalnie funkcjonować, oraz Adam – kierownik naszej wyprawy, prywatnie zagorzały wspinacz i skiturowiec.

Osobę siedzącą z lewej na skuterze już dobrze znacie, następna jest Asia, która zajmuje się monitoringiem morskim (łączy nas m.in. miłość do fok) oraz Marta, odpowiedzialna za monitoring pingwinów i ssaków płetwonogich, nasza instruktorka fitnessu. Za nami stoi Sylwek, nasz szalony (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ratownik medyczny, któremu zawracamy głowę drzazgami w palcach i naciągniętymi mięśniami (i obyśmy tylko na tym poprzestali).

Skuter ciągną Damian, z zawodu strażak, a w Stacji nasz niezawodny mechanik i kierowca PTS-a oraz znany Wam Piotrek.

Na poprzednim zimowaniu dominowały osoby z południa Polski, w tym przypadku mamy większą różnorodność geograficzną: Kraków, Chrzanów, Mikołów, Warszawa, Gdańsk, Gdynia i Szczecin.

A, niech będzie, jeszcze jedno zdjęcie:

40. wyprawa antarktyczna

Prawda, że ładnie się prezentujemy? 😉

Pin It

12 komentarzy do “Poznajcie nas!

 1. Wieeeelkie dzięki za uspokajający wpis 😉 . Wzruszam się ilekroć czytam Wasze informacje. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam. No i dalej nie jestem przerażona – odkąd Was poznałam raczej zachwycona ….

  • Miło czytać takie komentarze, dzięki!!! Damian wspominał, że powoli przekonujesz się do przyjazdu do tej mroźnej krainy 🙂

   • Tak Piotr- można powiedzieć że świat stanął na głowie skoro zaświtała mi taka myśl…
    Muszą mi jednak wystarczyć Wasze wpisy i relacje Damiana- wszystkie przepełnione takim entuzjazmem że serce się raduje!!! 2 miesiące temu żegnałam się z Wami- ale czad jak to leci ! Pozdrawiam jeszcze cieplej!!!!

  • Witam na razie bardzo dziękujemy za odpowiedź i powodzenia do usłyszenia 🙂 Pozdrawiam wszystkich Robert z Włocławka

 2. Serdeczne pozdrowienia z oprószonego zimową aurą Gdańska dla całej ekipy ze szczególnym uwzględnieniem instruktorki fitnessu Marty. Z ciekawością śledzimy Wasze poczynania i czekamy na kolejne wiadomości coby nie musieć się denerwować 🙂

 3. No tak, teraz dopiero doczytałam, że poprzednia ekipa nie dość że w mniejszym składzie, to jeszcze sami mężczyźni. I dlatego wy musieliście zacząć od porządków. Nie twierdzę, że panowie nie potrafią sprzątać, ale jestem jednak przekonana, że to co u nich znaczy czysto, to u kobiet znaczy, że trzeba się wziąć za porządki. A u was panie były.
  Super blog, świetnie to wszystko opisujecie i piękne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.