Hus w Hyttevice

Pożegnanie z Hytteviką

Korzystając z lekkiej poprawy pogody, w miniony weekend odwiedziliśmy Hyttevikę. Niestety, po raz ostatni.

Pogoda w czerwcu nas nie rozpieszcza – na palcach jednej ręki możemy policzyć ładne, słoneczne dni. Na szczęście, naszą wycieczkę do Hytteviki udało się tak zaplanować, że przynajmniej jeden dzień mieliśmy pogodny. Zrobiliśmy sporo zdjęć, nawdychaliśmy się do woli zapachami tundry i spotkaliśmy liczne stada reniferów. Czasem, gdzieniegdzie można było zobaczyć leżące pośród mchów ich piękne poroża. No i tym razem nie natknęliśmy się na niedźwiedzia 🙂

Hus w Hyttevice

Hus w Hyttevice

Hyttevika jak zawsze powitała nas swoim niesamowitym urokiem, aż żal było ją opuszczać – tyle naszych wspomnień jest z nią związanych… Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócimy w to miejsce, jedyne TAKIE miejsce. Atmosfera husa traperskiego przy ogniu wesoło trzaskającym z piecyka jest nie do zapomnienia.

Widok na Morze Grenlandzkie

Widok na Morze Grenlandzkie

Przed husem...

Przed husem…

...i w środku

…i w środku

W środku husa

Wnętrze husa w Hyttevice

W drodze powrotnej już szliśmy we mgle, trzymając się wybrzeża. Po raz kolejny musieliśmy przekraczać Revelvę – poziom wody w rzece był dość wysoki z powodu roztopów i opadów deszczu, co wykluczało przejście w kaloszach suchą nogą, ale że już wracaliśmy do Stacji, nikt się tym nie przejmował.

Hyttevika znika w oddali...

Hyttevika znika w oddali…

Pin It

2 komentarze do “Pożegnanie z Hytteviką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.