Poniedziałkowy spacer z Lolą

Ponieważ nasze psy wiernie pilnują Stacji, od czasu do czasu należy im się chwila odpoczynku i spacer w miłym towarzystwie.

W poniedziałek wybraliśmy się z Lolą na lodowiec Hansa i doszliśmy nawet do pierwszej tyczki 😛 Poniżej kilka zdjęć z tego dnia:

Daga z Lolą na Lodowcu Hansa

Daga z Lolą na Lodowcu Hansa

Lola przy ogródku meteorologicznym

Lola przy ogródku meteorologicznym

Lola przy budzie

Lola przy budzie

A teraz Piotrek i Lola

A teraz Piotrek i Lola

Pin It

8 komentarzy do “Poniedziałkowy spacer z Lolą

 1. A co symbolizuje pierwsza tyczka? Tak czy siak gratulacje osiągnięcia pierwszej tyczki 😉 Widzę, że lato w pełni nawet kępka trawy jest zazieleniona 🙂 Te węże rozciągnięte na ziemi to do czego używacie? Chyba nie do podlewania trawy 😉 A jest szansa wybrania się góry, np. te co są w tle za Piotrkiem? Zdobycie takiego szczytu pewnie byłoby ciekawe, choć nie wiem czy bezpieczne. Ciekawi mnie czy tam wysoko jest jakiekolwiek życie, choćby porosty na skałach (porosty są jednymi z najbardziej pionierskich organizmów). Widzę że życie na poziomie morza przypomina to co u nas jest około 2000m n.p.m.

  Pozdrawiam,
  Romek

  • Tyczka to z tego co wiem punkt pomiarowy dla glacjologa. Łącznie jest ich 9. Możliwe, że jutro będziemy musieli dotrzeć do ostatniej, bo jest tam jakaś stacja meteorologiczna do naprawienia.
   W wężach idą kable do słupów oświetleniowych, rejestratorów, czujników, stacji pogodowej Vaisala, domków magnetycznych. Dużo z nich jest uszkodzonych, stoi w nich woda i co jakiś czas coś przestaje działać, albo wybija bezpiecznik jeśli to 230V 🙂

   Ta góra to potocznie zwany Fugiel: //dompodbiegunem.pl/wycieczka-na-fugleberget Zdobyty i to nie raz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.