Ostatnie lekcje online

Nasz pobyt w Stacji powoli dobiega końca, podobnie jest też z niektórymi obowiązkami. Wczoraj przeprowadziłam ostatnią lekcję Eduscience w tym roku szkolnym i ostatnią podczas naszego zimowania.

Lekcja dotyczyła Stacji – jej historii i badań naukowych, które są tutaj prowadzone. Pokazałam uczniom kilka filmów z prac terenowych i łączyłam się z Mikołajem, który był na zewnątrz bazy z kamerą i na żywo opowiadał o budynkach stacyjnych oraz pokazywał tutejsze krajobrazy. Szyki trochę nam popsuła pogoda, bo było lekkie zachmurzenie i padał drobny deszcz, ale i tak widoki sprzed Stacji wzbudziły spore zainteresowanie.

Równocześnie była to też lekcja podsumowująca moją pracę w projekcie EduScience. Sporo mnie to nauczyło i było to bardzo ciekawe doświadczenie, choć nie miałam okazji pracować wcześniej jako nauczyciel 😉 Trzymam kciuki za Kasię, moja następczynię, która przejmie obowiązki dydaktyka i pewnie poprowadzi niejedną ciekawą transmisję ze Spitsbergenu.

To jednak nie koniec moich edukacyjnych działań, bo parę dni temu prowadziłam prezentację przez Skype’a dla kolejnej krakowskiej szkoły – SP nr 89 – w której uczy Mama Mojej Przyjaciółki Ani 😀 <macha do kamery i pozdrawia>. Łączymy się, widać już obraz… a tam pani nauczycielka w koszulce bez rękawów, z wachlarzem w ręku, bo w Krakowie ponad 30 stopni, a u nas jakieś 4… Tradycyjnie największe zainteresowanie wzbudziły niedźwiedzie polarne.

Wszystkim uczniom życzę udanych wakacji!

Pin It

2 komentarze do “Ostatnie lekcje online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.