S/y Polonus w całej okazałości

Na „Jedynce”

W niedzielę w ramach odpoczynku postanowiliśmy wybrać się na mały spacer z latawcem w okolice Stacji i zrobić parę zdjęć. Ostatnia taka sesja miała miejsce na statku Polar Pioneer.

Jako miejsce do fotografowania wybraliśmy tzw. „Jedynkę”, czyli miejsce oddalone o niecały kilometr drogi od Stacji, gdzie znajduje się olbrzymi zbiornik z paliwem, stary kuter rybacki „Słoń”, który ze względu na stan techniczny już za bardzo nie popływa, oraz jacht S/y Polonus – historię tego jachtu być może mieliście okazję usłyszeć rok temu, kiedy to uległ wypadkowi w okolicy Lions Rump (tutaj więcej na ten temat). Aktualnie w Stacji przebywa grupa 5 osób, których zadaniem jest przywrócić go do życia i odpłynąć do Polski. Stąd na „Jedynce” trwają zaawansowane prace remontowe, których fragment udało nam się uchwycić na zdjęciach.

Fotografowaliśmy ok. godz. 12 – choć po dotarciu na miejsce było w miarę słonecznie (co w obecnych warunkach pogodowych nie jest oczywiste), zanim udało nam się przygotować sprzęt, niebo niestety się zachmurzyło. Ale postanowiliśmy nie rezygnować z sesji. Wiatr wiał z kierunku południowo-wschodniego z prędkością 10-12 m/s. Tym razem wzięliśmy już uprząż wspinaczkową, do której przypięłam nawijak wraz z latawcem dla bezpieczeństwa.Widok na "Jedynkę"...

... po prawej Zatoka Ezcurra

Parę growlersów

I leeeeci

S/y Polonus w całej okazałości

S/y Polonus w całej okazałości

Ekipa fotografująca

Widok na Zatokę Admiralicji

Widok na Zatokę Admiralicji

"Jedynka"

Jak to najczęściej w życiu bywa, nie obyło się bez ofiar – najprawdopodobniej pod wpływem silniejszych podmuchów wiatru straciliśmy śrubę fotograficzną trzymającą kamerkę – dobrze, że sam sprzęt był zabezpieczony linką z węzłami ratowniczymi, więc tylko radośnie dyndał sobie w powietrzu robiąc przypadkowe zdjęcia.

I po śrubie...

I po śrubie…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.