Listy od uczniów z Gdańska

Parę dni temu czekała nas miła niespodzianka. Przed południem na kanale 16 wywołała nas stacja chilijska Eduardo Frei, a pół godziny później przed Stacją wylądował śmigłowiec, który przywiózł nam pocztę.

Goście niestety nie mieli czasu na kawę, więc tylko wymieniliśmy się przesyłkami i pozdrowieniami. To była pierwsza wizyta od początku naszego zimowania, szkoda tylko, że taka krótka. Ale humory szybko nam się poprawiły, kiedy otworzyliśmy dużą kopertę wysłaną przez SP nr 50 im. Emilii Plater z Gdańska. W środku były listy od uczniów z klasy II a, którzy pod wrażeniem lektury „Zaczarowanej zagrody” Aliny i Czesława Centkiewiczów podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i mieli sporo pytań dotyczących naszego pobytu w Antarktyce. Wśród nich znaleźliśmy też bardzo ciepły list od ich nauczycielki oraz kartki z życzeniami wielkanocnymi. No cóż… daleka droga do nas, ale bardzo się ucieszyliśmy, że przesyłki w ogóle dotarły.

Nie mogę odmówić sobie przyjemności podzielenia się z Wami niektórymi pytaniami, które w listach zadali nam uczniowie:

(Od Jakuba): Czy Elegancik wraz z innymi pingwinami przypływa do swoich gniazd? Czy Elegancik tak jak inne pingwiny założył rodzinę? W jaki sposób Elegancik wita się z wami? Czy jak pingwiny wracają do swoich gniazd, zagradza im drogę lampart morski albo inny drapieżnik?

(Od Joasi): Dlaczego pingwiny nie mogą latać? Ile ryb pingwiny zjedzą przez cały tydzień? Ile lat żyją pingwiny?

(Od Mai): Czy pingwinki są przyjazne dla ludzi?

(Od Piotrka, który trenuje tenisa stołowego): Czy uprawiacie sporty? Czy jest możliwe zbudowanie z lodu stołu do ping-ponga i rozegranie na nim meczu?

(Od Weroniki): Czy możecie mi napisać czym będziecie się zajmować na kolejnej wyprawie?

Na wszystkie listy z pewnością odpiszemy 😉 A że jeszcze tutaj trochę pobędziemy, mam nadzieję na kolejne spotkania online ze szkołami we wrześniu i październiku.

Pin It

2 komentarze do “Listy od uczniów z Gdańska

  1. Kochani Milusińscy 🙂 Brak słów, dla takich życzeń i dla takich pytań warto było przygotowywać lekcje on-line z krainy skutej lodem. Brawo dla Stacji i wielkie brawa dla dzieci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.