Kraina lodu

Zmieniająca się temperatura, wywołująca raz odwilż, a innym razem zamarzanie roztopów spowodowała, że ciężko nam się poruszać wokół Stacji żeby nie „wywinąć łazana” 🙂 Jednak, dodając do tego krystalicznie czystą wodę, otrzymaliśmy możliwość podziwiania kolorowych widoków i zrobienia pięknych zdjęć.

Takich jak np. te mszarnika, okalającego z jednej strony teren Stacji:

Idąc dalej, w kierunku latarni możemy oglądać oblodzone skały Shag Point i chylący się ku zniszczeniu Domek Turystyczny. Ciężko oderwać wzrok od tej turkusowej wody…

Wczoraj mieliśmy też piękną pogodę jak na panujące tutaj warunki (świeciło słońce, a wiatr wiał z prędkością poniżej 10m/s) dlatego wybraliśmy się na Wzgórze Puchalskiego w celu zrobienia zdjęć do filmu time-lapse. Po rozłożeniu statywu i ustawieniu wszystkiego mieliśmy godzinę czasu, którą wykorzystaliśmy na spacer w kierunku Lodowca Ekologii.

Słońce powoli chyliło się ku zachodowi, a my skorzystaliśmy z jego ostatnich promieni do zrobienia zdjęć:

Wracając już ze sprzęt ze Wzgórza Puchalskiego ujrzeliśmy piękny zachód Słońca:

Pin It

2 komentarze do “Kraina lodu

    • Ciężko powiedzieć, nikt z nas nie nurkował. Jednak w ubiegłych latach przyjeżdżali nurkowie w lecie. Z ryb najwięcej jest nototenii, ale czy są jeszcze jakieś inne gatunki ciężko powiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.