Śmigłowiec nad fiordem

Goście i nowi pracownicy Stacji

Wiele się ostatnio działo pod względem towarzyskim – nowe twarze, wiele opowieści i emocji. Ale wszystko po kolei 🙂

Parę dni temu przypłynęli do nas członkowie grupy technicznej wraz z kucharzem, którzy będą pracować w Stacji w okresie letnim. To już XXXVI Wyprawa PAN 🙂 Pozostała część nowej ekipy, czyli nasi następcy, przypłyną do Hornsundu statkiem „Horyzont II” na początku lipca.

Wraz z nimi przypłynęła też Agnieszka, która pisze doktorat dotyczący zachowań w społeczności zamkniętej, a obiektem jej badań jest… nasza grupa, która przez cały okres zimowania sumiennie wypełniała testy psychologiczne.

Niestety, zaraz po przylocie do Longyearbyen zmarł jeden z członków grupy technicznej i w związku z tym mieliśmy wizytę znajomego pastora Leifa Magne, który na Przylądku Wilczka odprawił krótkie nabożeństwo za duszę zmarłego. Pastor odwiedzał nas już kilkakrotnie, więc była to też okazja do porozmawiania i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

A obecnie w Stacji gościmy grupę z podróżnikiem Ryszardem Czajkowskim, który planuje nagrać w Hornsundzie film. Nie będzie to jednak zwykły materiał 🙂 Pan Ryszard wrócił do Stacji po… 40 latach. Wczoraj zabrał nas w podróż sentymentalną, pokazując film o Hornsundzie nagrany właśnie wtedy. Więcej o tym projekcie możecie poczytać tutaj.

Z norweskim pastorem i kierownikiem przed Stacją

Z norweskim pastorem i kierownikiem przed Stacją

Norweski śmigłowiec

Norweski śmigłowiec

Norweski śmigłowiec

Odlot

Śmigłowiec nad fiordem

Pin It

1 komentarz do “Goście i nowi pracownicy Stacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.