Ania i LR OK

Dziewczyny z Lions Rump w Arctowskim

15 marca, po prawie 5 miesiącach, dwuosobowy monitoring ssaków i ptaków płetwonogich na Lions Rump (ASPA151) dobiegł końca. Z tej okazji podejmowaliśmy działania, żeby na ten krótki czas, zanim przypłynie Polar Pioneer zabrać nasze koleżanki do Stacji.

Po wizycie na Lions Rump, o której pisaliśmy tutaj szlak był już przetarty. Tym razem Asia, Adam, Damian i Sylwek wstali wcześnie rano i popłynęli dwoma zodiakami po dziewczyny. Cieśnina Bransfielda i tym razem okazała się łaskawa. Cała akcja przebiegła szybko, a nawet wyprzedziła wiadomość wysłaną na komunikator satelitarny inReach „Płyną po Was” 🙂 Były też próby improwizacji transportu do nas przez dziewczyny: „Ej no nie lam sie,glowa do gory,budujemy kajakozodiaka z dostawka beczkokatamaranowa w ramach przyczepki,zagiel jest z brezentu impregnowanego sloniowym lajnem” 🙂

slipowanie Zodiaka

Slipowanie zodiaka

na Arctowskim

Na Arctowskim

Mycie Helly Hansenów ze słonej wody

Mycie Helly Hansenów ze słonej wody

Mycie Helly Hansenów ze słonej wody

Z obiema Aniami mieliśmy okazję poznać się w trakcie przygotowań i szkoleń, a także w trakcie rejsu Polar Pioneerem. Radość z możliwości ugoszczenia ich w Stacji była ogromna. Dostaliśmy od naszych gości chleb upieczony w samodzielnie zrobionym piekarniku i sól ważoną z wody morskiej.

Lajonsowy chleb na zakwasie

Lajonsowy chleb na zakwasie

Ania i LR OK

Ania i LR OK

Szkoda, bo już nie będzie przychodziło codzienne LR OK, a także nie będę wysyłał prognoz pogodowych 🙁 „Nie zdazylysmy zapytac a Ty odpow. – prawdziwy mistrz lacznosci ogarnia nawet telepatie:)Daj znac jakbys wyniuchal kiedy bedzie Lautaro.Przyplyniecie z nimi?”

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.